دشت میشان

دشت میشان
اولین نفری باشید که رأی می‎دهید
نام مکان : دشت میشان
آدرس : استان همدان، شهرستان همدان، قله الوند
تعداد بازديدها: 355
محل : شهرستان همدان
نوع مکان : گردشگری

معرفی

دشت میشان یا میدان میشان یکی از دشت های وسیع و زیبای کوهستان الوند و در مسیر قله الوند است. وسعت آن یک هکتار و در ارتفاع 2600 متری از سطح دریا واقع شده. این دشت سرشار از آبهای روان و چمن زار های وسیع و مناظر بکر و دیدنی است.
دشت میشان همدان 2
در دشت میشان دو پناهگاه کوهنوردی برای پذیرایی از کوهپیمایان وجود دارد که مدت ها پیش ساخته شده اند. خوردن چای و استراحت کردن در این ایستگاه ها لطف و صفای خاصی دارد. اولین ایستگاه، یک بالکن با نمای بسیار زیبایی از دره دارد که اگر در روزهای ابری روی آن بایستید اقیانوسی از ابر در برابر چشمانتان خواهید دید.
در نزدیکی قله سر سخت الوند دشتی سر سبز هست، با چشمه هایی که آبی خنک از آن ها جاری است. دشت میشان از طراوت لبریز است. به میشان که وارد می شوید پا از دنیای دغدغه ها و افکار بیرون می گذارید و آرامشی خاص سراسر وجودتان را فرا می گیرد. برف و یخ، چمنزار و گل های کوچک زرد رنگ همگی یک جا جمع می شوند و منظره ای آرام و دوست داشتنی را به آدمی هدیه می کنند. بر چمن ها که دراز می کشید، به صدای آب جاری از چشمه ها که گوش می سپارید و هوای خنک و به غایت پاک کوهستانی را که استشمام می کنید، از هر چیز خالی، و وجودتان از لذتِ بودن در طبیعت پر می شود.

 

حرکت به سمت دشت میشان که به آن میدان میشان هم می گویند، یک کوهپیمایی نیمه سنگین است. این دشت یکی از جاذبه های طبیعت گردی و گردشگری در همدان است و تقریبا همه روزه طبیعت گردان و کوه پیمایان زیادی را به خود می بیند. قبل از رسیدن به مسیر کوهپیمایی از جاده ای عبور می کنید که در طول دره زیبا و خرم عباس آباد قرار گرفته و پر است از منظره ی باغها و درختان بلند که در پاییز شکوه و جلوه ای خاص دارند.
در انتهای این جاده و درست قبل از شروع مسیر کوهپیمایی، در نزدیکی آبشاری به ارتفاع ۱۲ متر، کتیبه باستانی گنجنامه قرار دارد که متعلق به دوران داریوش و خشایارشای هخامنشی است و مسیری که برای رسیدن به آن طی می کنید همان راه کاروان رویی است که در زمان هخامنشیان نیز وجود داشته و پادشاهان و همراهیانشان از آن عبور می کرده اند. گنجنامه با قدمت چند هزارساله اش از دیگر جاذبه های گردشگری در این منطقه ی کهن است.

گالری تصاویر

معرفی ویدیوئی

مکان یابی بوسیله نقشه

نوشته‎های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.